Dva roky od zamítnutí mého pozměňováku ke zřízení sídla NSA v Ostravě

Publikováno: 18.06.2021
Už dva roky mohla Národní sportovní agentura sídlit v Ostravě. 😡
Přesně před dvěma lety, 18. června 2019, schválila sněmovna zřízení Národní sportovní agentury, jejíž úkol spočívá ve vytvoření stabilního sportovního prostředí včetně jasné koncepce podpory sportu v České republice tak, abychom znovu mohli patřit mezi nejúspěšnější sportovní země na světě. 🔝
Už do voleb v roce 2017 jsem šel s vizí podpořit sport na maximum. Při tvorbě novely zákona o podpoře sportu jsem proto
➡️ strávil více než 70 hodin legislativní tvorbou mých pozměňovacích návrhů,
➡️ navrhl upravit 32 bodů pro správné fungování Agentury,
➡️ vedl 24 jednání s představiteli MŠMT, zástupci sportovních organizací a profesionálními i amatérskými sportovci
➡️ a podal k novele dohromady 6 pozměňovacích návrhů.
Jeden z těchto pozměňovacích návrhů se zabýval zřízením sídla Národní sportovní agentury v Ostravě. Sledoval jsem hlavně dva cíle, a to:
🔵 decentralizaci státní správy, která je soustředěna z drtivé většiny v Praze
🔵 a snižování ekonomických rozdílů mezi regiony České republiky.
Ostrava navíc dlouhodobě patří k nejvýznamnějším sportovním centrům České republiky, ve kterém sídlí kluby z nejvyšší fotbalové, hokejové, florbalové i basketbalové ligy, a navíc se zde konají sportovní akce světového formátu, jako například Zlatá tretra.
Kromě toho by zřízení sídla NSA v Ostravě bylo méně nákladné, ceny nemovitostí a výše platů padesáti stálých zaměstnanců jsou zde mnohonásobně nižší než v Praze. Nemluvě o personálních kapacitách, jelikož zde rovněž působí Katedra studií lidského pohybu na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity a Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových.
Bohužel, ani 6 přítomných poslanců z Moravskoslezského kraje nezvedlo ruku pro zřízení sídla NSA v Ostravě. Pro náš region by však takové rozhodnutí bylo obrovskou vzpruhou a mohli jsme se stát sportovním centrem celé České republiky. Škoda!Copyright © 2019 Jakub Janda
Vytvořil: Webdo