Adame Vojtěchu, zvedněte zadek a jeďte do Karviné!

Publikováno: 07.07.2020
Nově nakažených v oblasti Karvinska rapidně přibývá kvůli lhostejnému postoji ministra zdravotnictví, kteří podcenili celou situaci a ta se nyní postupně vymyká kontrole.
Kde jsou bezpečnostní opatření pro tuto zasaženou oblast? V celém karvinském okrese žije více než 250 tisíc obyvatel, mezi kterými je řada těch, jež potřebují pomoc a ochranu, než bude příliš pozdě!
Naši horníci fárali každý den, nikdo se jich neptal na jejich zdravotní stav. Prostě museli jít do práce za každou cenu, zatímco jejich polští kolegové zůstali doma s plnou výší výplaty. Ptáte se, jestli bylo řádně zajištěno střídání směn? Ale kdepak! Horníci makali i přes veškeré své fyzické a psychické vyčerpání.
Jen abyste byli dostatečně v obraze, majitelem OKD je firma Prisko, která patří Ministerstvu financí ČR. Firma OKD dokonce ani nezajistila ochranné pomůcky, které by bránily šíření viru. Na koronavirus byli zaměstnanci dolů testováni málo a nekvalitními testy s nepřesnými výsledky. Dnes je u více než 700 horníků z OKD potvrzen výskyt koronaviru. Místo toho, aby Ministerstvo financí přerušilo těžbu kvůli zvyšujícímu se počtu nakažených, pracovalo se dál a vir se rychle šířil. V Polsku se zasáhlo ihned a zcela se uzavřelo 12 dolů. Zanedbání vlády bije do očí o to víc, když celá oblast sousedního Slezského vojvodství zůstala po několik týdnů jediným rizikovým regionem široko daleko.
Proto vyzývám ministra Vojtěcha, ministryni Schillerovou a premiéra Babiše, aby zvedli zadek, začali konat ve prospěch všech občanů a zabránili dalšímu šíření koronaviru z této oblasti!
Copyright © 2019 Jakub Janda
Zadavatel: ODS, KDU-ČSL, TOP 09,
Zpracovatel: Jiří Adamec
Vytvořil: Webdo